DA-HL1500S3
Last items in stock
×
Leasing Calculator
Term Monthly Weekly Total Cost Tax Relief (19%) Net Cost
24 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
36 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
48 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
60 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
  • Capacity: 500L
  • 3 shelves
  • Stainless steel mirrored base
  • LED lighting
  • 0 to +10°c
  • Ventilated cooling
Power Supply
220-240V / 1 phase
Warranty
12 mth spare parts warranty
Refrigerant
R290a
Shelves
3
Power
550W
Height
1300mm
Width
1500mm
Depth
700mm
Capacity
500 litres
Lighting
LED
Weight
185kg
Cooling
Ventilated
Temperature
0°C to +10°C