DA-HL900S3
Out-of-Stock
×
Leasing Calculator
Term Monthly Weekly Total Cost Tax Relief (19%) Net Cost
24 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
36 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
48 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
60 Months 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
  • Capacity: 290L
  • 3 shelves
  • Stainless steel mirrored base
  • LED lighting
  • 0 to +10°c
  • Ventilated cooling
Power Supply
220-240V / 1 phase
Warranty
12 mth spare parts warranty
Refrigerant
R290a
Shelves
3
Power
355W
Height
1300mm
Width
900mm
Depth
700mm
Capacity
290 litres
Lighting
LED
Weight
140kg
Cooling
Ventilated
Temperature
0°C to +10°C